Menu
https://www.smaragdwijnen.nl/winemakers/spanje-32/bendito-destino-ribera-del-duero
Zoeken

OWNER

Guillermo Cruz Alcubierre & Terry Kandylis

WINEMaker

Guillermo Cruz Alcubierre & Terry Kandylis

region

Ribera del Duero

Vineyard holding

around 4ha.

Soil types

Limestone with chalk, topsoils sandy or clay

varieties

Tempranillo, Garnacha, Albillo Mayor

Fermentation

Basket press, ambient yeast, open top fermenters or concrete
Some red whole bunches and whole berries

Aging

Maturation in 2nd, 3rd, 4th fill barrels and some new 500L François Frères barrels

fARming

Organic with biodynamic influence 

visit website

Bendito Destino


Deze pagina printen

#/pagina
 
Afdrukken / PDF
Type of wine
Vintage
2021

Clarete - Tempranillo, Grenache, Albillo & co. (21)

Clarete - Tempranillo, Grenache, Albillo & co. (21)
Type of wine
Vintage
2021

Tinto Field Blend - Tempranillo & field blend (21)

Tinto Field Blend - Tempranillo & field blend (21)

Dit is de droom van een tweetal hardwerkende jonge gasten uit de wijnwereld. Twee top sommeliers: de goedlachse Guillermo uit Spanje en serieuze Terry uit Griekenland. Ruben kent de mannen nog toen zij elkaar troffen tijdens de Concours A.S.I. du Meilleur Sommelier D'Europe in 2017 waar de beste sommeliers streden om de felbegeerde titel 'Best Sommelier of Europe'. (Guillermo eindigde net buiten de top 25, Ruben op plek 16 en Terry op plek 10 van de in totaal 37 deelnemers)
Ondanks dat ze hier niet wonnen hebben de mannen een indrukwekkende lijst van behaalde prijzen. Guillermo heeft 20 jaar lang gewerkt in de gastronomie en was o.a. hoofdsommelier bij El Bulli Hotel (**), Mugaritz (**) en Ambivium (*). Hij werd bekroond tot Best Sommelier in Spain in 2014 en behaalde in de jaren daarna verschillende prijzen. Een échte wedstrijdman. En er is één ultiem doel nog te behalen: Master Sommelier. Eleftherios Kandylis, Terry, is óók volop bezig met de komende examens voor Master Sommelier. Terry werd in 2016 UK Sommelier of the Year terwijl hij voor het beroemde restaurant The Fat Duck (***) werkte. Later wordt hij assistent hoofdsommelier bij The Ledbury (**) en vervolgens hoofdsommelier bij het prestigieuze 67 Pall Mall tot mei 2021. Tegenwoordig werkt hij voor de mannen van Noble Rot. 

Waar Guillermo zich meer werpt over de wijngaarden, waar ze hulp bij krijgen, is Terry meer betrokken bij het wijnmaken. Het is tijdens een bezoek van Terry aan Guillermo dat zij door Canalejas de Peñafiel wandelen en zich afvragen wat ze nog meer kunnen bereiken met hun carrière. Ze passeren wat oude bush vines die een erg verlaten indruk achterlaten. Na wat onderzoek valt het kwartje en wisten ze dat dit hun volgende stap moest zjin. Zelf wijnmaken. 

De mensen uit het dorp waren verbaasd dat zij deze oude stokken en wijngaarden wilden kopen. "De productie is zó laag.." krijgen ze te horen. Maar deze wijngaarden hebben in de ogen van de jongens absoluut potentie. Dit zijn wijngaarden met stokken die zijn aangeplant in 1921, 1926 en 1937 en sommigen staan zelfs nog op hun eigen onderstokken. De meeste van deze wijngaarden stonden klaar om gerooid te worden. Ze zijn net op tijd.. 

De beste plots hebben een Noordelijke ligging en zijn een mix aan druivenrassen. Het meeste is Tempranillo maar ze vonden ook wat Garnacha, Bobal, Monastrell, Albillo, Jaen Blanco en Malvasia Riojana. Dit was zonde om te laten gaan, deze oude stokken hebben nog heel veel te vertellen. Er was veel werk te doen. Alles moest opgeruimd worden, gesnoeid voor de winter en ze hebben het geluk dat er in 2021 geen lente vorst voorkwam. De gemiddelde hoogte van de wijngaarden is 925 meter en het terroir bestaat uit voornamelijk kalksteen. De toplagen verschillen en bestaan uit zand en klei. Dit zijn allemaal plekken met goede drainage en worden niet geïrrigeerd. In 2021 worden de eerste wijnen gereleased. Allemaal fieldblends met uitzondering van een wijn die bestaat uit 100% Albillo Mayor en een 100% Garnacha (allebei 1 vat van gemaakt). Later komen er een aantal wijnen uit van single vineyards die wij ook verwachten! Er zijn hier en daar wat druiven gekocht maar de mannen zijn trots op wat er van hun eigen wijngaarden komt; "dit vinden we eigenlijk het beste fruit". Ze willen als een kleine winery blijven opereren en veel aandacht te besteden aan de wijngaarden. Een duidelijk voorbeeld van 'less is more'.
Waar in de Ribera del Duero de wijnen voornamelijk bestaan uit veel extractie, overrijp fruit en het gebruik van nieuw hout willen de mannen hier een andere kijk op loslaten. Beetje stijl à la Bourgogne. Druifeigen gisten, rijpe druiven maar met behoud van aroma's en zuren en zo veel mogelijk oud hout met een uitzondering van de nieuwe 500 liter Frères vaten die ze hebben aangeschaft. 
Bendito Destino betekent gezegend lot, blessed destiny en het logo is een mix van de historische elementen die afgeleid zijn van de regio. De twee sleutels refereren naar de bourgondische monniken van de Abdij van Cluny die 'moderne' wijnbouw naar hier brachten. De staaf in het midden van het logo symboliseert de staf van Bacchus. 

Dit veelbelovende domein is er een helemaal in het straatje van Smaragd. Een jong domein met een oude visie. Artisans in the making!