Vorig artikel | Toon lijst | Volgend artikel |
Ried ’Theyerner Berg’ - Grüner Veltliner
Grüner Veltliner | ried 'Theyerner Berg' | 360-415 meter hoogte | stokken aangeplant in 2009, 2011 en 2015 | conglomeraat en kalkrijk löss terroir | 5-6 uur schilweking | vergisting en rijping voor 6 maanden in staaltank, op de lie | fijne zuren | speels zoet en zuur fruit | zilte toets | bittertje | subtiel aromatisch | licht kruidig | stenig | kweepeer | limoen | pit
Tom Dockner
Sinds 2007, Tom was toen 22 jaar, is Tom Dockner trotse eigenaar van het wijngoed, wat hij van zijn vader heeft overgenomen. Dit ligt in het gebied Traisental, waar het dorp Theyern de thuisbasis is van het wijnhuis.
Sinds Tom aan het roer staat bij het wijngoed, zie je heel goed dat hij zijn eigen signatuur heeft ontwikkeld in elke wijn die hij maakt. Wat het meest herkenbaar is zijn de loepzuiverere Grüner Veltliners, spannende Rieslings en pure rode wijnen. Tom is inmiddels uitgegroeid tot een all-star speler in het assortiment van Smaragd Wijnen.