Toon lijst | Volgend artikel |
Myburgh Bros. ’Kaalgat’ Steen Orange - Chenin Blanc (24)
Chenin Blanc | single vineyard | Kaalgat betekend naakt | 40 jaar oude stokken | 'duplex' terroir van klei | eerste pluk (57%) vergist op de schillen voor 12 dagen en word daarna overgeplaatst naar oude eikenhouten vaten | de tweede pluk (28%) vergist voor 6 dagen op de schillen | de laatste pluk (14%) whole bunch press en vergist in oude eikenhouten vaten | na 2 maanden word alles geblend en rust voor 5 maanden in betonnen tanks | 10,5% alcohol | rijpe appel | gember | stro | kombucha | verfrissend | grip | beetje kruidig | floraal | beetje funk
Joostenberg
Sinds 1879 is Joostenberg gekocht door de familie Myburgh, en sindsdien is het in hun handen gebleven. Joostenberg is van oudsher een klein familiebedrijf dat onder meer wijn produceert. In de begintijd was er sprake van gemengde landbouw en de druiven werden voor de verkoop beschikbaar gesteld aan de coöperatie in Paarl. Echter in 1999 hervat Tyrrel het maken van wijn. Hij is geïnspireerd geraakt door de biologische wijnen in Europa. Na een aantal jaren van opstart en zijn verdere ontwikkeling als wijnmaker mogen we wel stellen dat de wijnen inmiddels helemaal in balans zijn. Tyrrel legt de focus op Chenin voor wit en in het rood mag Syrah de dienst uitmaken. Pure, evenwichtige wijnen met een mediterraan karakter, vol van smaak maar van niks te veel!
Aan de andere kant van de farm ligt Klein Joostenberg, een bistro met deli-shop en een bierbrouwerij gelegen in een prachtig park met botanische tuinen. Deze locatie wordt gerund door de zus van Tyrrel. Hun vader geeft op 85-jarige leeftijd nog altijd leiding aan de eigen slagerij en ook de groenten komen uit de familietuin!